wirtualne spacery czy filmy reklamowe

Wirtualne wycieczki alternatywą dla filmów reklamowych?

W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem fotografii popularne stały się wirtualne wycieczki. O ile jeszcze parę lat temu, aby pokazać wnętrze swojej firmy sięgaliśmy wyłącznie po filmy reklamowe, o tyle teraz jest alternatywa w postaci wirtualnych spacerów.

Takie wirtualne podróże, w przeciwieństwie do filmów reklamowych nie są nagraniem video, a serią zdjęć w technologii trójwymiarowej w określonych miejscach. Cała zmontowana seria tworzy wirtualne spacery, dzięki którym użytkownik mający dostęp do Internetu może przejść się ulicami dowolnie wybranego miasta np. Krakowa i zajrzeć do wnętrz restauracji, hoteli czy muzeów, o ile oczywiście umożliwiają one tego typu usługę.

Najpopularniejszym przykładem zastosowania wirtualnych spacerów są Google Street View. Zdjęcia wykonane są przez specjalistyczne samochody, które jeżdżą ulicami miast i wsi. Większość europejskich państw jest starannie obfotografowana przez aparaty fotograficzne pracowników Google, ale usługa ta niedostępna jest w większości miast… niemieckich. Posiadacze najlepszych europejskich autostrad nie zechcieli pochwalić się nimi użytkownikom Street View. Polska ma bardzo dobrze rozwiniętą tę usługę – nie wszystkie zdjęcia są aktualne, aczkolwiek obfotografowane są prawie wszystkie polskie drogi.

Jeżeli chodzi o drugą funkcję wirtualnych spacerów, z którą mocno rywalizują filmy reklamowe, to warto zauważyć, że z roku na rok coraz więcej właścicieli ośrodków turystycznych chce się wypromować za pomocą wykonania takiego wirtualnego przewodnika. To czy przyjedzie fotograf reklamowy i wykona stosowne zdjęcia, które odpowiednio połączy i stworzy wirtualną przechadzkę, czy przyjedzie producent filmowy i nakręci filmy reklamowe to już wybór właściciela, ale nie ma co ukrywać, że obie formy promocji są dobrym rozwiązaniem.

Grandfox Kraków – Kręcimy dla Was kreatywne filmy reklamowe | https://grandfox.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *