botox w Krakowie

Skutki uboczne stosowania botoksu

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są uderzenia gorąca i obrzęk w leczonym obszarze. U niektórych osób mogą pojawić się bóle głowy 1-2 dni po leczeniu, podczas leczenia górnej części twarzy.Tylko nieliczne i przejściowe działania niepożądane zgłaszano podczas stosowania botoksu w zabiegach kosmetycznych, gdy są stosowane przez lekarzy lub pielęgniarki posiadające odpowiednie kwalifikacje.

W rzadkich przypadkach po zabiegu może wystąpić obniżenie górnej lub dolnej powieki, lub porażenie dolnej części twarzy w postaci wiszących ust. Te objawy często znikają same w ciągu 2-4 tygodni.Niektórzy mogą stać się odporni na działanie substancji, co oznacza, że botox ​​nie działa. Może się to zdarzyć, jeśli otrzymasz botox ponownie i ponownie nie czekając, by mięsień odzyskał swoją moc przed następnym zabiegiem.

Czy botox jest niebezpieczny?

Toksyna botulinowa jest najsilniejszą znalezioną toksyną. Dawka stosowana w leczeniu pacjentów z np. skurczami mięśni, które są około 10-20 razy większe niż dawki stosowane w zabiegach kosmetycznych. Na tym tle jest to znikoma mała część, która ma problemy z botoksem po zabiegach kosmetycznych. Jeśli technika wstrzykiwania, dawki i obszar leczenia są przestrzegane, niezwykle rzadko występują ciężkie działania niepożądane.

Preparat jest względnie łatwy w użyciu po wstrzyknięciu do górnej powierzchni. Używanie w dolnej części twarzy wymaga znacznie więcej doświadczenia i powinno być wykonywane wyłącznie przez lekarzy lub pielęgniarki z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie. Jeśli toksyna przypadkowo dostanie się do mięśni szyi, może dojść do zaniku mowy.

Dowiedz się więcej o botox kraków na https://sekretypiekna.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *