modelowanie sylwetki

Okres rekonwalescencji po liposukcji

Nawet najprostszy i zdawałoby się w pełni bezpieczny zabieg kosmetyczny, chociażby taki manicure, po części ingeruje w ludzki organizm. Poważniejsze zabiegi, czyli np. liposukcja, są już na tyle skomplikowane, że zwykle zaraz po nich występuje dość długi okres rekonwalescencji. Jak zatem powinien on przebiegać u pacjentów, którzy zdecydowali się na odsysanie tłuszczu?

Przeważnie tuż po liposukcji pacjent musi jeszcze pozostać w szpitalu przez jeden bądź dwa dni. W tym czasie lekarze bacznie go obserwują i kontrolują stan jego zdrowia. Sprawdzają, jak organizm zareagował na zabieg i czy cokolwiek się w nim zmieniło. Przez ten pierwszy okres występujący tuż po zabiegu pacjenci otrzymują też od lekarzy mocno działające środki znieczulające, które uśmierzają ich ból. Gdy pacjent poczuje się już trochę lepiej, zostaje wypisane ze szpitala i może wrócić do domu. Bóle często jednak nie ustępują, a bywają na tyle silne, że pacjent nie jest w stanie normalnie pracować.

Dolegliwości nieraz wręcz pogarszają się z czasem i stają się najbardziej odczuwalne po dwóch tygodniach. To wtedy spora ilość osób załatwia sobie zwolnienia lekarskie. Okres rekonwalescencji występujący po liposukcji powinien być bowiem nastawiony na pełen relaks, odpoczynek i regenerację całego organizmu.

Teoretycznie medycyna estetyczna jest już tak nowoczesna, iż tworzone przez nią zabiegi nie powinny wpływać na człowieka zbyt negatywnie. Odsysanie tłuszczu zawsze jednak będzie zabiegiem skomplikowanym, po którym należy szczególnie zadbać o swój organizm, aby w pełni go zregenerować.

Dowiedz się więcej na: https://sekretypiekna.net/zabieg/liposhock-modelowaniesylwetki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *