rożek dla noworodka

Niezastąpione rekwizyt dla malucha – rożek dla niemowląt

Rożek dla noworodka to w dzisiejszych czasach bardzo łatwo dostępny gadżet, a wciąż tak mało popularny. Rodzice nie zdają sobie sprawy jak wielką odgrywa rolę w rozwoju dziecka. Rożek dla niemowląt szczególne znaczenie odgrywa dla najmniejszych pociech. Noworodek może zaznać w nim warunków podobnych do tych, jakich został przyzwyczajony przez dziewięć miesięcy ciąży.
Jest to świetne akcesorium umożliwiający bezpieczne przenoszenie dziecka i zapewniające dziecku odpowiednią temperaturę i otulenie. Rożki można podzielić ze względu na usztywnienie czy grubość, a przy jego wyborze należy kierować się tymi właśnie cechami. Ważne by pamiętać aby w okresie letnim nie kupować zbyt grubych różków, które mogłyby powodować przegrzanie. Optymalna temperatura dla noworodka to 36,6 stopnia Celsjusza. Dokładnie taka do jakiej został przyzwyczajony w brzuchu mamy. Nie bez znaczenia jest też materiał, z jakiego wykonany jest rożek. Najczęściej jest to bawełna lub bawełna organiczna. Spotkać możemy rożki zapinane na rzepy, zawiązywane, lub zapinane na zatrzaski. Każde z rozwiązań ma swoje zalety, jednak najbardziej praktyczne w używaniu wydaje się być zapięcie na rzep, który umożliwia szybkie zapinanie i odpinanie naszej pociechy.

Rożek dla dziecka to wspaniały gadżet, który poprawi komfort bytu niemowlęcia, a rodzicowi ułatwi codzienne obchodzenie się z noworodkiem. Warto wydać tak niewielkie pieniądze i kupić przydatny i uniwersalny przedmiot, który może posłużyć też np. jako kocyk w wózku. Szeroka gamę świetnej jakości tych produktów oferuje serwis senna-sowka.pl. Warto tam zajrzeć i już teraz dokonać wyboru.

Zobacz też: Senna Sówka | Rożek dla noworodka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *