komórki macierzyste

Mamo, o czym należy pamiętać przed porodem?

Narodziny dziecka to moment przełomowy w życiu przyszłego rodzica. Ilość pytań do odpowiedzenia, decyzji do podjęcia, nowych zadań i konieczność podjęcia ogromu odpowiedzialności za nowe życie może przerażać i przytłaczać. Na szczęście masz sporo czasu na przygotowanie się do tej chwili.
Po pierwsze – zapisz się do szkoły rodzenia. Pozwoli ci się to odpowiednio przygotować do porodu, nauczyć się oddychać i poznać techniki czy pozycje, które będą dla ciebie korzystne i pomogą ci w tym trudnym momencie. Poza tym spotkasz tam kobiety w podobnej do twojej sytuacji, z którymi możesz podzielić się rozterkami i pytaniami.

Po drugie zastanów się, gdzie i w jakich warunkach chcesz rodzić. Możesz wybrać szpital, który najbardziej spełnia twoje oczekiwania. A może marzysz o tym, żeby urodzić dziecko w kameralnej atmosferze i zdecydujesz się na poród domowy? Na pewno warto rozważyć plusy i minusy obydwu opcji i wybrać tę, która najbardziej ci odpowiada.

Pomyśl też, czy chciałabyś, żeby towarzyszyła ci doula – jest to osoba, której zadaniem jest zadbanie o ciebie przed, w trakcie i po porodzie. Jej kompetencje i zadania wykraczają poza standardową rolę położnej. Jej obecność, doświadczenie może być dla ciebie ogromnym wsparciem.
Kolejnym pytaniem, które warto sobie zadać, to czy chcesz, aby w momencie narodzin dziecka zostały pobrane komórki macierzyste. Temat może wydawać się kontrowersyjny z różnych względów i wiąże się z ponoszeniem kosztów finansowych. Pamiętaj, że jest to jednak jedyny moment na ten zabieg, a jego przeprowadzenie może w przyszłości uratować zdrowie i życie. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie krewpepowinowa.pl,
Niezależnie od tego, jakie podejmiesz decyzje zachowuj spokój i dbaj o siebie w tym wyjątkowym czasie, a na pewno wpłynie to dobrze na twojego maluszka.

Zobacz też: Komórki macierzyste

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *