leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe – czy warto się bać?

Zdecydowana większość z nas bardzo boi się stomatologów. Jest to niezaprzeczalny fakt, z którym ciężko się nie zgodzić. Ostatecznie wystarczy tylko wejść do poczekalni gabinetu stomatologicznego, by zobaczyć całkiem zabawny obrazek – grupkę dorosłych, poważnych i odważnych ludzi, którzy niejedno w życiu przeżyli, a siedzą skuleni na poczekalnianych krzesełkach.

Trzęsą się ze strachu przed tym, co ich czeka, gdy usiądą na specjalistycznym fotelu, ujrzą biały fartuch stomatologa, a jaskrawe światło lampy oślepi ich na moment. Teoretycznie nie powinniśmy się dziwić, że ci ludzie są opętani strachem, czekając na swoją kolej. W końcu siedzą tam często całymi godzinami, nasłuchując okropnych dźwięków dochodzących z gabinetu dentystycznego. Wiercenie, psikanie – któż by się nie bał? O ile zazwyczaj zwykłe borowanie nie wzbudza aż tak wielkiego przerażenia wśród pacjentów, tak kiedy słyszymy z uśmiechniętych ust naszego dentysty, że nasz ząb nie nadaje się do zwykłego borowania, mamy ochotę wybuchnąć płaczem i uciec jak małe dzieci. Na szczęście, nie ma się czego bać. W dzisiejszych czasach endodoncja, czyli dział stomatologii zajmujący się leczeniem kanałowym, jest niezwykle rozwinięty. Więcej o samym zabiegu dowiemy się odwiedzając stronę stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/.

Często oferuje się pacjentom leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pozwala to nie tylko na bardzo precyzyjny zabieg, ale także niemal bezbolesny. Z tego też powodu kiedy wiemy, że nasz ząb będzie nadawał się do leczenia kanałowego, warto wybierać prywatne gabinety. Takie są zazwyczaj bardzo dobrze wyposażone i oferują najnowocześniejszy sprzęt do zabiegów stomatologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *