U Szwagra w Krakowie

Kebab i pizza „U Szwagra”

Pomysłem na szybki, a smaczny posiłek mogą stać się zawsze kebab lub pizza. Sprawdzają się one szczególnie wtedy, gdy ma się mało czasu, a chce się zjeść coś naprawdę sycącego.

Dobry kebab

Najlepszy kebab w Krakowie znaleźć można w lokalach „U Szwagra”. Jest on przyrządzany z najwyższą starannością. Mięso pochodzi ze sprawdzonego źródła, nie jest mrożone, ale świeże i zawsze smaczne. Znaleźć można tutaj płaty mięsa, a nie towar mielony. W opisywanej sieci lokali do mięs nie dodaje się żadnych wypełniaczy (typu błonnik pszenny, grochowy, sojowy, czy bambusowy, ani też zbędnych aromatów i barwników. Trzeba bowiem wiedzieć, że im mięso zmielone na drobniejszą papkę, tym mniejsza pewność, co w nim jest. Tutaj taka sytuacja nie występuje. Jeśli chodzi zaś o gatunek mięsa, to najpowszechniej do kebabów dodaje się baraninę (jest to tzw. kebab tradycyjny). Jednak można zdecydować się także na kebab drobiowy, wołowy, jagnięcy czy cielęcy. Ciasto (na tzw. chlebek pita) powinno składać się z mąki, wody, drożdży, soli i cukru. Najlepiej żeby było dosyć cienkie. Do mięsa w kebabie zawsze umieszcza się surówkę, która jest najzdrowszym składnikiem tej orientalnej potrawy. Najczęstsze jej składniki to ogórki, pomidory i kapusta. Kebab nie może się także obyć bez odpowiednio dobranego sosu. Może być on ostry (np. z chilli), ale także łagodniejszy (i chyba najpopularniejszy) – z czosnku. Sos wykonuje się na bazie jogurtu naturalnego lub majonezu.

„U Szwagra”

Tak przygotowany kebab jest najlepszą wizytówką sieci lokali pod wymienioną wyżej nazwą. Posiłek jest tak dobry, że został doceniony przez wielu klientów (zarówno z Krakowa, jak i przez przyjezdnych). Pozwoliło to na otwarcie już sześciu lokali, a w planach są kolejne. Zadowoleni klienci zawsze wracają, a posiłek mogą zakupić na ulicach takich jak: Bronowicka, Bosacka, Lea, Tomasza, Karmelicka oraz na Placu Kossaka. Jak widać wybór jest naprawdę szeroki. Dużą zaletą lokali „U Szwagra jest również to, że w swojej ofercie serwują nie tylko kebaby, ale też wiele innych, szybkich dań. Można tam znaleźć burgery z warzywami, różnymi mięsami, i przyprawami. Zawierać mogą one też różnego rodzaju sery i orientalne przyprawy. Wielbiciele klasyki zakupić mogą frytki, hot-dogi, zapiekanki, tortille, sałatki, a także hamburgery i cheeseburgery. Lokale te poszczycić się mogą także przepysznymi pizzami wśród których każdy klient znajdzie smak dla siebie. Może być to tradycyjna Margarita, hawajska, lub pizza z: szynką, salami, pieczarkami, mixem wędlin, czy szynką parmeńską. Do wyboru są również pizze: wegetariańska, grecka, rybna (z tuńczykiem) i na bazie kilku serów. Wybór dodatków jest naprawdę szeroki. Przy tym pizza zawsze posiada sos pomidorowy i odpowiednio dobrane zioła. Jak widać, oferta posiłków „U szwagra” jest naprawdę szeroka, zje tam zarówno wielbiciel mięs, jak i wegetarianin. Zakup jest łatwy i szybki, a otrzymany posiłek można bez problemu zjeść w dowolnie wybranym miejscu (w domu, w biurze, a nawet w parku). Jedno jest pewne – będzie on niezwykle smaczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *