Kraków

Kuchnia włoska w sercu małopolski!

Kuchnia włoska jest jedną z dwóch najpopularniejszych kuchni europejskich, obok kuchni francuskiej. Kuchnia włoska charakteryzuje się stosowaniem dużej ilości warzyw i przypraw takich jak oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek, rozmaryn, a także używaniem parmezanu. Włosi w swojej kuchni powszechnie stosują również oliwę, pomidory oraz cebulę i czosnek, a także oliwki. Kuchnia włoska bazuje głównie na potrawach mącznych oraz w rybnych i owocach morza.

Charakterystyczną cechą kuchni włoskiej jest przygotowywanie dań ze świeżych składników dostępnych w okolicy, o danej porze roku. Chyba wszystkim znane spagetti, oraz pizza pochodzą właśnie ze słonecznych Włoch. Wiele restauracji, wprowadza jednak zmiany w tych daniach, dlatego warto udać się do restauracji z tradycjami.

Dla spragnionych śródziemnomorskich smaków, dobrym miejscem może być restauracja dapietro.pl, znajdująca się w Krakowie. Jej właściciele i personel dokładają wszelkich starań, aby potrawy serwowane w restauracji był wysokiej jakości. W menu restauracji znajdują się zarówno tradycyjne dania włoskie jak i przygotowane na bazie kuchni włoskiej, nowatorskie potrawy, których nie mają w ofercie inne restauracje.

Dodatkowym atutem jest klimat piwnicznych pomieszczeń, który przypomina tradycyjną dawną zabudowę Włoch. Restauracja Da Pietro z 25-letnimi tradycjami to świetne miejsce zarówno na spontaniczne wypady ze znajomymi jak i uroczyste przyjęcia czy biznesowe lunche. Romantyczna atmosfera, oraz duży wybór win, sprawia, że nawet najbardziej wymagająca partnerka będzie zadowolona z randki w tradycyjnej włoskiej restauracji.

Odwiedź Kraków i DaPetro!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *